Розділ і об'єднання земельних ділянок

При поділі чи об'єднанні земельних ділянок необхідно виготовити землевпорядну документацію, отримати нові документи, що підтверджують права на землю, і провести їх державну реєстрацію.

Іноді може виникнути ситуація, яка вимагає здійснити об'єднання або розділ земельної ділянки. Наприклад, коли особа бажає продати лише частину земельної ділянки, яка належить йому на праві власності, або коли необхідно здійснити розподіл земельної ділянки.

Поділ земельної ділянки здійснюється також при виділенні частин права власності на земельну ділянку, яка належить кільком особам на праві спільної часткової власності. Поділ земельної ділянки здійснюється на підставі відповідної землевпорядної документації шляхом реєстрації новостворених земельних ділянок у Державному земельному кадастрі та реєстрації прав на окремо створену земельну ділянку. Також за бажанням власника може бути здійснено об'єднання земельних ділянок. Це можливо, якщо особа стає власником сусідніх земельних ділянок і бажає їх об'єднати. При цьому земельні ділянки повинні мати спільний кордон і однакове цільове призначення.

Звертаємо увагу, що при об'єднанні або поділі земельної ділянки на новостворені земельні ділянки переходять усі обтяження та обмеження, які існували раніше і стосувалися попередніх земельних ділянок.

Також потрібно враховувати безліч нюансів поділу чи об'єднання. Наприклад, площі ділянок, які утворюються в процесі розділу не повинні бути менше певного значення, яке встановлюється місцевою радою або може носити "негласний характер". Інакше таку операцію неможливо буде завершити успішно чи доведеться витратити багато зусиль на відстоювання своїх інтересів у суді. Також потрібно враховувати наявність сервітутів, захисних зон, архітектурних обмежень, наявність прав третіх осіб, особливості землевпорядної документації, яка розроблялася при формуванні ділянок.

Невірно обрана стратегія або ігнорування таких деталей можуть вилитися в істотні фінансові втрати або судові позови. Ось чому бажано замовляти такі роботи професійним фахівцям з широкою практикою.

Асоціація «Земельна спілка України» надає послуги на території всієї України. Щоб дізнатися вартість послуги та детальну інформацію, телефонуйте +38 044 384 08 66 або +38 044 384 08 68. Якщо ваша земельна ділянка знаходить у Київській області, то вартість послуги складатиме 6 000 грн., якщо у місті Києві – від 7 000 грн. Термін виконання робіт від 14 днів до 3 місяців, у результаті чого ви отримаєте витяг з Державного земельного кадастру на земельну ділянку.